Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska
Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska 

Co to jest coaching zdrowia?

Na czym polega coaching/trening zdrowia?

Coaching zdrowia jest efektywną metodą wsparcia w procesie leczenia
i rekonwalescencji, w procesie odchudzania lub osiągania ogólnego dobrostanu zdrowotnego.
Klient i coach pracując w relacji partnerskiej wypracowują najlepsze możliwe scenariusze terapii uwzględniające indywidualne potrzeby klienta, jego styl życia oraz potencjał zdrowotny.

 

Czym zajmuje się coach/ trenera zdrowia?

Najpierw spójrzmy na choroby. Czym jest choroba? Słowo choroba opisuje coś strasznego i coś na co mamy niewielki wpływ, lub nie mamy wcale wpływu. Oznacza to, że jeden z organów lub cały system organów w naszym ciele działa źle lub nie działa wcale. To poczucie utraty kontroli w sytuacji choroby jest najdotkliwsze.

 

Przejdźmy do definicji zdrowia. Czym jest zdrowie? Zdrowie jest stanem równowagi, swoistego dobrostanu zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Czym jest powrót do zdrowia? Każdy z nas definiuje powrót do zdrowia w inny sposób: dla jednej osoby będzie to stan, w którym zniknął objawy choroby, dla drugiej będzie to świadomość, że z jej organizmu zostały usunięte przyczyny dające te objawy choroby. Zastanów się, która definicja powrotu do zdrowia jest Ci bliższa?

 

A teraz pomyśl o sytuacji, gdy nie masz kontroli, na przykład na spotkaniu, gdzie ludzie dyskutują o sprawach, o których nie masz pojęcia i pytają Cię o Twoje zdanie. Co robisz w takiej sytuacji? Cierpisz myśląc sobie, że nic nie możesz zrobić, czy też starasz się zmienić sytuację np. przepraszasz i opuszczasz spotkanie czy starasz się zmienić temat?

 

Coach/trener zdrowia pomaga zmienić nawyki zdrowotne, sposób myślenia o chorobie i zdrowiu, a także nastawienie pacjenta do samego procesu leczenia i zdrowienia.

 

Jakie korzyść odniosę z pracy z coachem/trenerem zdrowia?

Przede wszystkim zmieni się Twój sposób myślenia o zdrowiu, a co za tym idzie Twoje nastawienie do procesu leczenia i zdrowienia. Podejmowane przez Ciebie działania w kierunku odzyskania równowagi zdrowotnej staną się łatwiejsze do przeprowadzenia, tak, że uzyskasz lepsze rezultaty w krótszym czasie.

 

Czy wiesz, że ...

Wielu pacjentów pomimo deklarowanej woli wyzdrowienia i odzyskania kontroli nad zdrowiem, sabotuje proces leczenia i zdrowienia. Czy to możliwe? Tak możliwe i co gorsza nagminne. Bo iluż z nas nie przestrzega sposobu zażywania leków lub samowolnie zaprzestaje terapii, nie przestrzega przepisanej diety, nie wykonuje ćwiczeń, opuszcza wizyty lekarskie lub zabiegi rehabilitacyjne?

Jeśli jesteś jedną z taki osób, to coaching zdrowia jest dla Ciebie!

    

Bez względu na to, jak poważne są Twoje problemy zdrowotne, już dziś możesz wprowadzić zmiany, które pomogą Ci w krótkim czasie odzyskać energię, zdrowie, pogodę ducha oraz wprowadzą Twoje ciało w stan równowagi

i dobrostanu!

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

 

Adres

Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska

ul. Jagiellońska 97 lok 2a

Lublin

 

Zapraszamy:

Pon. - Pt. 16:00-21:00

So. 10:00-15:00

lub indywidualnie na życzenie Klienta 

 

tel. 81 307 02 11

kom. 502 31 67 89

kom. 507 20 03 60

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© DRZEWO ŻYCIA Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite.