Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska
Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska 

Refleksologia

Refleksologia jest fascynującą nauką, subtelną sztuką, i niezwykle skuteczną forma terapii i relaksacji - jedna z podstawowych metod medycyny alternatywnej i komplementarnej. To nauka, ponieważ u jej podstaw leżą badania naukowe; to sztuka, ponieważ skuteczność jej zabiegów zależy w głównej mierze od umiejętności wykorzystania przez terapeutę posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Refleksologiczne punkty i strefy odruchowe wszystkich mikrosystemów , które znajdują się na ciele człowieka odpowiadają wszystkim narządom i częściom ludzkiego ciała. Te mikrosystemy to przede wszystkim stopy, ale również twarz, głowa, dłonie, uszy.

Jeśli terapeuta zastosuje igły i będzie nimi nakłuwał punkty meridianowe to mamy do czynienia z akupunkturą. Gdy te same punkty terapeuta będzie uciskał bądź masował jest to wtedy akupresura lub digitopunktura, jeśli podgrzewamy je ziołowym cygarem, to mamy do czynienia z moksoterapią, jeśli do celów leczniczych użyjemy prądu o niskim natężeniu, wtedy mamy do czynienia z elektropunkturą.

Terapie wyżej wymienione mają wspólny rdzeń refleksologiczny, czyli naturalne powiązanie punktów i stref na powierzchni ciała z organami i funkcjami wewnątrz organizmu. To natura stworzyła ten system, my refleksolodzy tylko go wykorzystujemy, aby przywrócić organizm do homeostazy.

Stymulacja i „pobudzenie” odpowiednich sfer i punktów, powoduje reakcje fizjologiczne, które wzbudzają potencjał samo uzdrawiania organizmu.  Celem refleksologa jest skutecznie oddziaływać na konkretne punkty, które spowodują reakcje fizjologiczne, i wzbudzą potencjał samouzdrawiania organizmu. A zatem, wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, terapeuta  tylko je uaktywnia i stymuluje do działania, oddziaływując  jednocześnie na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Zatem refleksologia jest holistyczną metodą leczenia i wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości.

W czym jest przydatna refleksologia?

 • pomoże zlikwidować stres i napięcie nerwowe,które są przyczyną zachorowań i złego samopoczucia,
 • poprawi krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych, gwarantując utrzymanie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu,
 • pomoże przywrócić naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom,
 • pomoże zlikwidować ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu,
 • pomaga w zaburzeniach snu, koncentracji, pamięci,
 • poczujesz napływ pozytywnej energii i sił witalnych!
 • złagodzi bóle artretyczne i reumatyczne,
 • pomoże w leczeniu alergii i astmy,
 • pomaga zwalczyć młodzieńczy trądzik,
 • likwiduje zaburzenia w miesiączkowaniu i w przekwitaniu,
 • pomoże walczyć z hemoroidami, prostatą, rwą kulszową, zaparciami, wzdęciami, zgagą i przeziębieniami,
 • i wiele innych…

Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty.

Taoistyczny masaż stóp On Zon Su - starożytna chińska refleksologia stóp.

 „Spokojna dłoń, kierowana przez pogodne serce i czysty umysł, masuje piętę danej osoby.”

Jest to dosłowne znaczenie słów On Zon Su.

 

Oznacza sztukę masowania stopy, a ściślej, „sztukę masowania pięty”. Nazywa się ją tak ze względu na duże znaczenie pięty, ale nie oznacza to wcale, że masuje się tylko piętę.

On Zon Su oparte jest na wiedzy, która narodziła się tysiące lat przed Chrystusem.

Mak Zi był założycielem szkoły moistycznej gdzie nauczał nie tylko On Zon Su, ale także sztuki masowania głowy w celu uzyskania równowagi psychicznej oraz sztuki poszukiwania prawidłowej postawy ciała. Jego wiedza była przekazywana przez uczniów należących do trzech grup społecznych: mnichów, wędrownych lekarzy i żebraków. W ciągu tysięcy lat świat zmienił się tak, że dziś te trzy systemy przekazu i nauczania połączyły się. Ming Wong C.Y. lekarz TMC oraz mistrz naturalnych sztuk uzdrawiania, nauczył się On Zon Su od mnicha buddyjskiego o imieniu Ton Sin. Mnich ten należał do dziewięćdziesiątego dziewiątego pokolenia nauczycieli, licząc od Mak Zi. Mistrz Ming reprezentuje setne pokolenie.

On Zon Su i refleksologia to nie to samo, opierają się na różnych zasadach. Techniki te mają jednak coś wspólnego – obydwie skupiają się na stopach.

Jest metodą wspomagającą zdrowie, a nie sposobem leczenia. Można ją traktować jako metodę leczenia ale jest zdecydowanie czymś więcej. Służy zachowaniu zdrowia, poprawie jego stanu, zrównoważeniu i zwiększeniu energii fizycznej oraz psychicznej.  On Zon Su jest sztuką i praktyką, drogą rozwoju i wzrostu.

Masaż wykonuje się w określonych punktach i strefach stopy, ale dotyczy on całej osoby. Osoba pojmowana jest jako jedność a nie zbiór organów.

We współczesnym świecie przywiązuje się zbyt wielką wagę do głowy, a zbyt małą do stóp. Przeważają zajęcia intelektualne i wykonywane na siedząco, przez co chodzimy coraz mniej. Obuwie wybiera się raczej ze względów estetycznych niż po to, żeby dogodzić stopom. Tworzywa sztuczne używane do produkcji butów uniemożliwiają stopom oddychanie, osłabiają je i zwiększają naszą skłonność do chorób. Każda dolegliwość stóp związana jest z zaburzeniem równowagi i zdrowia organizmu. Należy więc odkryć na nowo stopy i docenić ich znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. W tym właśnie celu warto poddać się masażowi stóp i stosować go w praktyce.

Od masażysty On Zon Su można oczekiwać:

 • szacunku dla osoby, którą masuje, dla siebie samego, oraz tradycji i przekazu nauczycieli,
 • szczerości w ocenie własnych możliwości i swojego stanu fizycznego i psychicznego (masujący musi być w dobrej kondycji ),
 • wytrwałości w wykonywanym masażu, przezwyciężeniu zmęczenia regularnym praktykowaniem masażu, prowadzącym do doskonałości,
 • pokory powstrzymującej przed przekonaniem ,że On Zon Su to nie panaceum na wszystkie bolączki, pokory w ocenie własnych możliwości,
 • wiary w wartość i skuteczność tej metody, w wiedzę i mistrzów którzy ją przekazali.

 

On Zon Su, to niema „rozmowa” dwóch osób za pomocą stóp i dłoni. Ta tajemnicza „rozmowa” przywraca równowagę pomiędzy In(yin) i Young (yang), która zapewnia życie w zdrowiu.

On Zon Su było przekazywane ścisłej liczbie osób, od nauczyciela do ucznia przez dziewięćdziesiąt dziewięć pokoleń.  Aktualnie można się go nauczyć od Mistrza Ming Wong C.Y.

 

Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty.

Adres

Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska

ul. Jagiellońska 97 lok 2a

Lublin

 

Zapraszamy:

Pon. - Pt. 16:00-21:00

So. 10:00-15:00

lub indywidualnie na życzenie Klienta 

 

tel. 81 307 02 11

kom. 502 31 67 89

kom. 507 20 03 60

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© DRZEWO ŻYCIA Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite.