Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska
Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska 

RYODORAKU

Diagnostyka całego organizmu i leczenie

 

Jest to metoda diagnostyczna i lecznicza, opracowana w latach 50-tych XX w. przez doktora medycyny Yoshio Nakatani. Współpracując z innymi japońskimi naukowcami, podjął się on badań mających na celu udowodnienie okupacyjnym władzom amerykańskim, że tradycyjne metody lecznicze (m in. akupunktura) mają podstawy naukowe.

Dzięki pozytywnym wynikom badań zezwolono na stosowanie akupunktury, a metoda wręcz przyczyniła się do jej unowocześnienia i rozpowszechnienia. Ryodoraku umożliwia ustalenie aktywności elektrycznej poszczególnych kanałów energetycznych (meridianów) poprzez pomiar przewodności elektrycznej. Pomiarów dokonuje się w odpowiednich punktach na skórze dłoni i stóp.
Przy zakłóceniach czynności narządów wewnętrznych, zachodzą zmiany przewodności elektrycznej. Są one rezultatem odruchu trzewno-skórnego, w którym bierze udział układ nerwowy współczulny. Każda dysfunkcja narządu ma swoje odzwierciedlenie na odpowiadającym mu meridianie. Wynikiem badania są linie Ryodoraku, jest ich tyle co meridianów głównych, czyli 12. Tak więc mierzymy średnią przewodność elektryczną:

  • Na dłoniach meridiany: płuc, osierdzia, serca, jelita cienkiego, potrójnego ogrzewacza, jelita grubego
  • Na stopach meridiany: śledziony-trzustki, wątroby, nerek, pęcherza moczowego, pęcherzyka żółciowego, żołądka.

Opracowany do tej metody program komputerowy jeszcze dodatkowo rozszerzył jej możliwości. Wyniki przedstawiane są w przejrzystej formie graficznej, co pozwala określić dolegliwości pacjenta nawet bez przeprowadzania wywiadu.

 

Zalecenia dla pacjenta:
Badania nie wykonuje się po obfitym posiłku, po spożyciu alkoholu, po wysiłku fizycznym. Przed badaniem należy zdjąć metalowe ozdoby z dłoni oraz umyć kończyny górne i dolne (pot, kremy, maści itp. fałszują wartości pomiaru).
W dniu badania należy powstrzymać się od przyjmowania używek oraz leków mających wpływ na układ współczulny (sympatykolityki, sympatykomimetyki, adrenomimetyki).

 

Aparat KOLMIO RYODORAKU jest wyrobem medycznym spełniającym wymagania Dyrektywy Medycznej Unii Europejskiej i posiada certyfikat zgodności.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Adres

Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska

ul. Jagiellońska 97 lok 2a

Lublin

 

Zapraszamy:

Pon. - Pt. 16:00-21:00

So. 10:00-15:00

lub indywidualnie na życzenie Klienta 

 

tel. 81 307 02 11

kom. 502 31 67 89

kom. 507 20 03 60

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© DRZEWO ŻYCIA Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite.