Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska
Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska 

Dlaczego podejście holistyczne?

Już w starożytności, na przełomie V i IV w. p.n.e. grecki filozof Hipokrates, którego uważamy za ojca medycyny zachodniej, zauważył, że człowiek
i środowisko w jakim żyje pozostają w nierozerwalnym związku.
Należy zatem leczyć człowieka, a nie chorobę.

 

Zmagając się z problemami zdrowotnymi w swoim życiu, jak i w praktyce terapeutycznej, doświadczyliśmy dobroczynnego wpływu podejścia holistycznego. My sami, jak i wielu naszych pacjentów, szukaliśmy rozwiązań problemów zdrowotnych u wielu specjalistów, którzy koncentrowali się tylko na wąskim wycinku problemu i jego objawach, nie docierając do przyczyn. Kiedy przypadkowo trafiliśmy do lekarza, który okazał się być również praktykiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, nasz stan zdrowia uległ diametralnej poprawie.
W oparciu o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, bazującej na koncepcji holistycznej, opracował on wytyczne do terapii, obejmujące zmianę stylu życia
i żywienia, wskazał na wpływ emocji na skuteczność terapii, a przez to potrzebę wsparcia psychologicznego, jak i zalecił ćwiczenia fizyczne i rehabilitację. Dopiero realizacja tak wyznaczonych założeń terapii, współpraca i zaangażowanie specjalistów z wielu dziedzin pozwoliła na osiągnięcie zamierzonego efektu.

 

W dzisiejszych czasach medycyna zachodnia, która odeszła od zasad holistyki, nieśmiało powraca do traktowania człowieka jako całości, zauważając, że terapie skupione na leczeniu pojedynczych jego części nie przynoszą oczekiwanego efektu. Organizm człowieka to wspaniała machina, która potrafi sama zadbać
o swój dobrostan. Właśnie z tego powodu medycyna holistyczna skupia się
na naturalnych procesach leczenia, podczas których lekarz lub terapeuta, współpracując z chorym, wspomaga siły natury. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie pacjenta w walce z chorobą.


Podejście holistyczne, na fundamentach którego wybudowaliśmy nasz gabinet, zakłada właśnie to, że nie skupiamy się na np. bolącej nodze, zagubionej duszy, czy osłabionym umyśle, ale na istocie ludzkiej. Wyjątkowej, unikalnej, jedynej w swoim rodzaju, bo przecież taki właśnie jest każdy z nas.
Nie zadowalamy się wygaszonymi objawami choroby, lecz szukamy przyczyn takiego stanu i metod na ich wyleczenie. Znając je jesteśmy w stanie zaoferować skuteczną i kompleksową pomoc.

 

Zapraszamy do naszego Gabinetu.

 

Iwona i Artur Pręciuk

Adres

Drzewo Życia - Tradycyjna Medycyna Chińska

ul. Jagiellońska 97 lok 2a

Lublin

 

Zapraszamy:

Pon. - Pt. 16:00-21:00

So. 10:00-15:00

lub indywidualnie na życzenie Klienta 

 

tel. 81 307 02 11

kom. 502 31 67 89

kom. 507 20 03 60

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© DRZEWO ŻYCIA Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite.